Гранола — корисний сніданок і солодкий десерт.гранолаУ 1863 році д-р Джеймс Калеб Джексон, вірний захисник правильного харчування, створив перший в світі рецепт того, що стало зараз Гранола. Блюдо складалося з щільних, висівок, просочених молоком. Але якби доктор Джексон був живий сьогодні, навряд чи він дізнався б сучасне втілення свого творіння. Незважаючи на свою репутацію здорового харчування для сніданку, гранола стала нічим іншим, як солодким десертом.

Комерційні рецепти граноли часто завантажуються достатньою кількістю цукру, щоб конкурувати з шматочком шоколадного торта. Домашні рецепти граноли часто не краще, закликаючи до застосування великої кількості рафінованого цукру, сиропів, меду та інших підсолоджувачів.

Гранола через свої смакові якості зараз широко продається як корисне і натуральне блюдо, зроблене з цільного зерна і горіхів, що допомагає надати продукту ореол здоров’я. Опитування, проведене цього літа в Америці, показав, що більшість американців описали гранолу як «здоров’я», але щоб це було так, рекомендується купувати гранолу тільки з якісних інгредієнтів в якій не використовується цукор.

Дані з продажів свідчать про те, що популярність граноли знаходиться на піку, а американці витрачають майже 2 мільярди доларів щорічно на продукт як granola. За даними Statista, дослідницької фірми, в 2014 році ринок приватних марок гранола і суміжних зернових в Сполучених Штатах перевищив 750 мільйонів доларів.